Modern kert, kreatív megoldások

Modern kert, kreatív megoldások

2025 nyarán kezdtünk bele egy nagyobb szabású kertépítő munkába. Új építésű ház körül kellett kialakítanunk egy látványos, pihenésre alkalmas és persze szép kertet.

A nagy tér és az akkor még kopár építési terület természetesen megihlette a kerttervezésben jártas kollégánk fantáziáját és egy igazán szép, megoldásait és vonalvezetését tekintve is dekoratív, modern kert került ki a kezeink közül. Az ízléses növényválasztás pedig elsősorban a házigazda kerttulajdonos lelkes, újdonságokra nyitott közreműködésének köszönhető, aki mindvégig aktívan és együttműködőn vett részt a kertkialakítás folyamatában.

A munkák természetesen a durva tereprendezéssel indultak. Gépeink, a homlokrakodótól az úthengeren át, a munkatársak segítségével, jól szervezett együttműködésben munkálkodtak azért, hogy a terület kitisztuljon, helyére kerüljön a hosszú szikkasztó alagút a tetőről lefolyó esővíz számára, illetve elkészüljenek a kerti felületek kialakításának alapozó munkái. 

Az alapos előkészítő munkák után tudtunk hozzákezdeni a kert karakterét meghatározó felületeknek és építményeknek. Elkészült a közlekedő és pihenő felületek alaprétege, a szükséges szegélyekkel. Második lépcsőben különleges hatású, nagy méretű elemekből megépítettük a magaságyásokat, térkővel borítottuk a járdákat, az autóbejárót és a teraszt.

Ebben a kertben jól lehetett játszani a tekintetet vezető vonalakkal, ívekkel, a külön- külön, de együtt is izgalmas kerti építmények látványvilágával és a változatos burkolóanyagok harmonikus társításával. Kihívás volt a különböző terepszintek és terek összehangolása is.

Közben lassan haladtunk az egyre finomabb munkák felé. Nem kevés termőföld terítése után elkezdődhetett a láthatatlan ágyás- és gyepszegélyek lerakása, a kordonra nevelt fák támrendszerének és az öntöző rendszer kialakítása. Ezen a ponton már a leendő növényekre is figyelemmel voltunk. A magaságyásokba ágapríték és mindenféle egyéb zöldhulladék került, a jó vízmegtartás és a tápanyagutánpótlás biztosítékaként, sziklakert alakult és az ágyásokat növénybeültetésre készre alakítottuk.

Ekkor már több hete dolgoztunk. Egyre jobban vártuk a kibontakozó kert színét és melegségét adó, beültetendő növényeket, hogy letehessük már a gyepszőnyeget is. Amitől aztán minden egyszeriben életre kelt és pár hét elteltével már egy összeállt, nagy, mégis könnyed, melegséget árasztó, a mai kor követelményeinek teljes mértékben megfelelő pihenőkertbe térhettünk vissza.

Create your account

[ct-user-form form_type="register"]